Rezultate alegeri locale 10 iunie

Slatina – Darius Vâlcov (USL)
Caracal - Eduard Ciocăzanu (USL)
Balş – Mădălin Teodosescu (USL)
Corabia - Iulică Oane (PSD)
Drăgăneşti-Olt - Pantelie Rotaru (PSD)
Piatra-Olt - Tudor Udrescu (PSD)
Potcoava - Manuel Enăchioaia (UNPR)
Scorniceşti - Cătălin Davidescu (PNL)

Baldovineşti - Ion Enescu (USL)
Băbiciu - Florea Negrilă (PP-DD)
Bălteni - Tudor Marineaţă (USL)
Bărăşti - Vergil Gealapu (PSD)
Bobiceşti - Ilie Chitez (PNL)
Bârza - Marin Vlăduţ (PSD)
Brastavăţu - Constantin Cici Oprea (PSD)
Brâncoveni - Ion Cheroiu (PSD)
Brebeni - Andronie Florentin (PSD)
Bucinişu - Radu Miltiade (USL)
Călui - Constantin Rotaru (PSD)
Cârlogani - Ionel Văduva (PSD)
Cezieni - Dănuţ Guşatu (USL)
Coloneşti - Mircea Valerică Stan (USL)
Cilieni - Ionel Marancea (USL)
Coteana - Victor Dima (USL)
Corbu - Constantin Dinuţ (USL)
Crâmpoia - Ionel Mirea (PDL)
Cungrea - Dorel Alexe (PNL)
Curtişoara - Cosmin Ungureanu (PNL)
Dăneasa - Nicolae Soare (PSD)
Deveselu - Ion Aliman (PP-DD)
Dobrosloveni - Gheorghe Tudoraşcu (USL)
Dobroteasa - Ion Crăciunescu (PSD)
Dobreţu - Marinel Traşcă (PDL)
Dobrun - Aurel Bondrescu (USL)
Drăghiceni - Viorel Ştefan Şoancă (USL)
Fălcoiu - Alexandru Petrişor (USL)
Fărcaşele - Marin Tudor (UNPR)
Făgeţelu - Constantin Popescu (PSD)
Găvăneşti - Iulian Antonie (PSD)
Găneasa - Dumitru Costea (PDL)
Gârcov - Niculiţă Bobonete (PNL)
Ghimpeţeni - Dan Constantin Dobre (PNL)
Giuvărăşti - Dorel Imireanu (USL)
Gostavăţu - Ştefan Marius Popescu (USL)
Grojdibodu - Dorel Iovancea (PNL)
Grădinile - Ion Dincă (PSD)
Grădinari - Dumitru Becheanu (PDL)
Gura Padinii - Gicu Cranta (PNL)
Iancu Jianu - Dumitru Corbeanu (PSD)
Icoana - Gheorghe Perieţeanu (USL)
Izvoarele - Constantin Florian (PSD)
Ipoteşti - Ion Căpraru (USL)
Ianca - Mirel Pascu (PSD)
Izbiceni - Mircea Velica (PSD)
Leleasca - Ion Negreanu (PSD)
Mărunţei - Alexandru Berbece (PSD)
Mihăeşti - Constantin Dobriţa (PNL)
Milcov - Eugen Cârjan (PSD)
Morunglav - Alexandru Niţă (PSD)
Movileni - Sorin Ion Toma (PSD)
Nicolae Titulescu - Florin Tiutiu (USL)
Oboga - Tudor Matei (USL)
Obârşia - Tudor Udrea (USL)
Optaşi Măgura - Marin Scurt (USL)
Oporelu - Valerian Burciu (PSD)
Orlea - Viorel Oiţă (UNPR)
Osica de Jos - Nicolae Amzu (PSD)
Osica de Sus - Ion Ciocan (PNL)
Pârşcoveni - Dănuţ Dumitru Matei (PSD)
Perieţi - Costin Vâlceleanu (PRM)
Pleşoiu - Iulian Preda (USL)
Poboru - Iulian Bărăscu (PSD)
Priseaca - Florea Gheorghe (PSD)
Radomireşti - Dorel Danciu (PDL)
Redea - Dan Bălă (USL)
Rotunda - Vergil Sârbu (USL)
Rusăneşti - Alexandru Chirea (USL)
Sâmbureşti - Iulian Preda (USL)
Sârbii Măgura - Lucian Tănase (USL)
Scărişoara - Marin Călin (PNL)
Schitu - Cornel Ionescu (USL)
Seaca - Marian Băluţă (PSD)
Slătioara - Savu Ciocârlan (UNPR)
Spineni - Dănuţ Şarpău (UNPR)
Sprâncenata - Gică Constantin Toma (PSD)
Strejeşti - Constantin Vizantie (USL)
Stoeneşti - Alexandru Damian (PP-DD)
Stoicăneşti - Marius Preoteasa (USL)
Studina - Marian Vasile (PDL)
Şerbăneşti - Titi Peligrad (PSD)
Şopârliţa - Cristinel Neagu (PSD)
Ştefan cel Mare - Viorel Măgureanu (USL)
Tătuleşti - Luciian Istrate (PSD)
Teslui - Mihăiţă Lăzărescu (USL)
Tia Mare - Virgil Gulie (PSD)
Topana - Gheorghe Barbu (USL)
Traianu - Marian Negrilă (PNL)
Tufeni - Eugen Şotae (USL)
Urzica - Ion Spiridon (USL)
Valea Mare - Gheorghe Ristea (PDL)
Văleni - Ion Şofaru (PNL)
Vădăstriţa - Marian Ciupitu (PNL)
Vădastra - Sorin Rădulescu (USL)
Vâlcele - Alexandru Taifas (PSD)
Vlădila - Marian Tocea (PSD)
Verguleasa - Valentin Piciu (PSD)
Vişina - Constantin Stănescu (USL)
Vişina Nouă - Cristian Florin Ţol (PSD)
Vitomireşti - Constantin Rotea (USL)
Voineasa - Vasile Ion (PP-DD)
Vulpeni - Dan Iova (USL)
Vultureşti - Gheorghe Treanţă (PSD)

Afla mai multe aici: http://www.adevarul.ro/locale/slatina/rezultate_alegeri_locale_2012_slatina_olt_0_716928502.html

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu